Powrót do listy teczek
Id 1831
Sygnatura 1291
Tytuł Muzeum Okręgowe w Sandomierzu - korespondencja
Data 08.1996-09.1997
Nadawca Muzeum Okręgowe w Sandomierzu
Odbiorca Oficyna Poetów i Malarzy
Haslo przedmiotowe fotografie; spis fotografii; Danuta Bromowicz; Kraków; plakat; wystawa; Paweł Różyło; Sandomierz; przyjazd do Polski; prelekcje; Muzeum Okręgowe w Sandomierzu;  Panorama literatury emigracyjnej; wernisaż; 18 maja 1997; Domu Twórcy; wysyłka książek na sprzedaż; zestaw wystawowy; pojedyncze egzemplarze; konferencja Wokół Oficyny Poetów i Malarzy; Marka Pytasz; katalog wystawy; plany przeniesienia księgozbioru, archiwum oraz drukarni Oficny do Sandomierza; plan architektoniczny Muzeum; prof. Paszkiewicz; djęcia; spis druków; Zofia Czub
Autor/Instytucja sprawcza Muzeum Okręgowe w Sandomierzu
Liczba kart 88
Wymiar – szerokość (w mm) 210
Wymiar – wysokość (w mm) 296
Nośnik papier
Zawartość

Korespondencja z Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

Propozycja wzięciu udziału Oficyny w organizowanej przez Muzeum wystawie pt. Panorama literatury emigracyjnej przyjęta chętnie. Sprawy organizacyjne wystawy - czas, miejsce, wernisaż 18 maja 1997 r., nocleg w "Domu Twórcy", sprzedaż książek, prelekcje. Lista książek, które muzeum chciałoby zakupić. P. Krystyna wyznaje wiarę w to, że książki Oficyny będą coraz cenniejsze i uzyskają status białego kruka. Propozycje plakatów, wysyłka książek na sprzedaż, prośba o adresy. Zestaw wystawowy znajdował się w Krakowie u p. Danuty Bromowicz, fotografie oraz pojedyncze egzemplarze, jakie jeszcze się zachowały, miała przywieźć p. Krystyna osobiście samochodem z Londynu wraz z bratem. Wystawie towarzyszyła konferencja "Wokół Oficyny Poetów i Malarzy" 19 maja 1997, organizowana m.in. przez Marka Pytasza. Przygotowany plakat i katalog wystawy.

Plany przeniesienia księgozbioru, archiwum oraz drukarni Oficny do Sandomierza po udanej wystawie - na terenie muzeum, w oczekiwaniu na zwolnienie się mieszkań lokatorskich; p. Czub, dyr. muzeum, życzliwie odniosła się do propozycji, przedstawiła plan architektoniczny Muzeum. P. Krystyna nie chciała jednak przeprowadzać się z Oficyną do małego, ciemnego pomieszczenia i czekać na śmierć lokatorów, decyzję odłożyła do ponownego przyjazdu do Polski w październiku. 

P. Krystyna pośredniczyła między Pawłem Różyłą a prof. Paszkiewiczem w sprawach naukowych.

Zdjęcia, plakat, spis fotografii, spis druków

Korespondent: Paweł Różyło, Zofia Czub

Język
  • polski
Uwagi